Stadion: FK Mladost, Stari Aerodrom, Podgorica

Istorijat

Klub je osnovan 1950. pod imenom FK Mladost, ali je nakon nekoliko godina preimenovan u OFK Titograd. Godine 1992. je preimenovan u prvobitno ime, koje i danas nosi.

Do 2008. godine stadion kluba se nalazio na Cvijetinom Brijegu, gdje se danas nalazi OŠ "21. maj". Od 2008. godine, klub se preselio na novi stadion na Ćemovskom polju u okviru kampusa Fudbalskog saveza Crne Gore. FK Mladost koristi 9.000 m2 kampusa.

Za vrijeme bivše Jugoslavije klub se uglavnom takmičio u Drugoj saveznoj ligi i u Trećoj crnogorskoj republičkoj ligi. Klub je takođe poznat po izuzetno jakoj školi fudbala. Iz mlađih kategorija ekipe mladosti proistekle su svjetske zvijezde fudbala Dejan Savićević, Predrag Mijatović, Niša Saveljić i Stevan Jovetić.

Nakon proglašenja crnogorske nezavisnosti 2006. najbolji crnogorski klubovi ušli su u novoosnovanu Prvu crnogorsku ligu. Kao drugoplasirani klub u Trećoj ligi Mladost je takođe ušla u novu ligu, pobijedivši u doigravanju Zoru iz Spuža.

U maju 2008. nakon loših igara klub je zauzeo posljednje, 12. mjesto u Prvoj ligi, zbog čega je ispao u Drugu ligu. Ipak, nakon dvije godine klub je ponovno ušao u Prvu ligu.

Sezonu 2012/2013 Mladost završava na 6. mjestu. Ipak, pošto je klub posjedovao evropsku licencu, a dva bolje rangirana crnogorska kluba nijesu, FK Mladost je imala pravo učešća u kvalifikacijama za Ligu Evrope. U tom trenutku, to je predstavljalo najveći uspjeh kluba.

U prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope 2013/2014, Mladost je gostovala mađarskom Videotonu. Rezultat u Stolnom Beogradu (Sekešfervaru) bio je 2:1 u korist domaćeg kluba. Revanš u Podgorici pripao je Podgoričanima - 1:0, a gol je postigao Knežević u sudijskom produžetku iz penala. Zbog bolje gol razlike u gostima, Mladost je prošla dalje.

Tim FK Mladost koji je došao do trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope - sezona 2013/14 Miroslav Vujadinović, Radule Živković, Filip Mitrović, Božo Marković, Ermin Seratlić, Bojan Kaljević - Aleksandar Šofranac, Bojan Sanković, Vladimir Savićević, Taku Išikara, Danilo Tomić[/caption]

U drugom kolu Mladost je igrala protiv slovačke Senice iz istoimenog grada. Rezultat prve utakmice u Podgorici bio je 2:2. U revanšu u Senici, Mladost je pobijedila 0:1 golom Kaljevića iz kornera. Mladost je prošla dalje, a naredni rival bila je španska Sevilja.

Prva utakmica trećeg kola igrala se u glavnom gradu Andaluzije. Zbog logističkih problema sa avio-linijama, ekipa Mladosti je došla iz tri grupe. Uprkos brojnim problemima, Mladost je odigrala solidnu partiju. Na čuvenom stadionu Ramon Sančez Pichuan duel je pratilo 30.000 gledalaca, što predstavlja najveću posjetu nekoj utakmici FK Mladost. Već u prvom minutu, Mladost nije realizovala odličnu šansu pred golmanom Betom. Kolumbijac Baka (Carlos Bacca) je postigao vodeći gol za Sevilju u 18. minutu. Do 82. minuta, Sevilja je imala minimalno vođstvo, ali je tada dosuđen sporni penal. Mladost je poklekla u finišu i utakmica je završena rezultatom 3:0. Utakmica u Podgorici predstavljala je formalnost. Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 5:0. Sevilja je u nastavku postigla još jedan gol, ali je poslednji gol na utakmici postigao Miloš Pavićević pogotkom iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi. Na kraju takmičarske sezone 2013/2014, ispostaviće se da će osvajač Lige Evrope upravo biti Sevilja!

Naredne sezone, FK Mladost je propustila priliku da ponovo igra u evropskom takmičenju. U finalu Kupa Crne Gore, na dan nezavisnosti 2014. godine, poražena je od cetinjskog Lovćena rezultatom 1:0 na Stadionu pod Goricom. Kako Lovćen nije uspio iste godine da osvoji i titulu šampiona 1.CFL, Mladost je morala da svoju šansu za takmičenjima u Evropi da potraži naredne sezone. Kao indidivualno priznanje, fudbaler Mladosti i omladinske crnogorske reprezentacije Stefan Mugoša osvojio je trofej Radija Crne Gore koji se dodjeljuje najboljem strijelcu 1.CFL.

Već naredne sezone (2014/2015), Mladost igra drugo finale Kupa Crne Gore protiv Petrovca. Nakon 90 minuta igre, rezultat je bio 1:1. Pobjednik je riješen autogolom Petrovca početkom drugog produžetka. Osvajanje Kupa Crne Gore 2014/2015 i zauzimanje 4. pozicije u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi za Mladost predstavlja navjeći klupski uspjeh u domaćim takmičenjima, a ujedno i drugi izlazak na evropsku scenu, odnosno kvalifikacijama za Ligu Evrope.

U drugom izlasku u Ligi Evrope (2015), Mladost je stigla do drugog kola. U prvom kolu eliminsana je azerbejdžanska ekipa Nefčija nakon dvije spektakularne utakmice. U Bakuu rezultat je bio 2:2, a revanšu u Podgorici gol Ivana Vukovića za izjednačenje 1:1 u sudijskoj nadoknadi odvela je Mladost u drugo kolo. Tamo se sastala sa albanskim predstavnikom Kukešijem. U prvoj utakmici u Tirani, Mladost je slavila 0:1, ali je u revanšu u Podgorici rezultat bio 2:4. Na kraju takmičarske sezone 1.CFL 2015/2016, Mladost je zauzela prvo mjesto. Marko Šćepanović je proglašen za najboljeg igrača lige za 2015. godinu, a potom i osvojio Trofej Radija Crne Gore kao najbolji strijelac prvenstva.

Mladost je sezonu 2016/2017 počela igrajući po prvi put u istoriji kvalifikacije za Ligu šampiona. Ipak, žrijebom je odabran bugarski prvak Ludogorec iz Razgrada, koji je u oba duela slavio.